Na výlet za designem

25. března 2008 v 10:19 |  News and Trends
Až budete přemýšlet, kde strávit prodloužený víkend, zamiřte do některého z desítky nejnovějších evropských desing hotelů.
Obrázek “http://www.elle.cz/images/body_files/elle/v-casopise/2007/rijen/hotely-cl.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

HOTEL FOX KODAŇ

Hotel Fox je výsledkem zcela netradiční marketingové kampaně automobilky Volkswagen. Když totiž před dvěma lety tato společnost uváděla na trh nový model auta pro mladé - Fox, rozhodla se koupit tehdy zcela průměrný hotel v centru Kodaně, přizvat jedenadvacet umělců, grafických designérů a ilustrátorů z celého světa a dát jim volné pole působnosti. Jediným požadavkem bylo, aby to, co vznikne, bylo stejně 'energické a svěží' jako VW Fox, jehož jméno celý hotel nese. Výsledkem je prostor, jaký snad nemá ve světě obdoby, možná také proto, že ani jeden z jeho tvůrců nebyl architekt či interiérový designér. Každý pokoj má jiné téma (nebojte se, v každém je postel i koupelna), najdete zde všechno možné od přísného černobílého grafického designu přes barevné graffiti až po japonské komiksy manga. Také minibar má zcela ojedinělou nabídku, můžete si vybrat ze tří variant balíčků: na kocovinu, pro filmové fanoušky nebo pro milence. Jako bonus jsou zde známí dýdžejové, kteří často roztáčejí desky v místním lobby baru.

Kontakt: Jarmers Plads 3, Kodaň, Dánsko. Tel. +4533 957 755, www.hotelfox.dk, od 125 eur za noc

ARGENT TRIO CHAMONIX

Představte si horskou chatu s vymazleným interiérem provedeným ve světlém dřevě a kameni, v krbu praská oheň, venku čeká horká vana, do které si můžete lehnout, usrkávat šampaňské a kochat se pohledem na Mont Blanc. Takhle nějak to vypadá v chatovém komplexu Argent Trio Collection ve francouzských Alpách, místě, kam každoročně míří všichni evropští snobové, kteří si oblíbili lyžování. Svetr s jelenem patří k povinné výbavě.

Kontakt: rezervace pouze přes www.prestigecompany.com, od 800 eur za chatu na týden

KLAUS K HELSINKY

Vůbec první design hotel ve Finsku nese jméno sedláka Klause Kurkiho, hlavního hrdiny finského národního eposu Kalevala. Není tedy divu, že se témata jako Vášeň, Touha, Mystika nebo Závist prolínají i interiérem pokojů jinak zařízených v duchu retra z 60. let. Pobyt si můžete zpříjemnit v hotelových lázních s pravou finskou saunou či v některé ze tří restaurací.

Kontakt: Bulevardi 2, Helsinky, Finsko. Tel. +358 (0) 20 770 4700, www.klauskhotel.com, od 118 eur za noc

LOISIUM HOTEL LANGENLOIS

Pokud si lámete hlavu, kde leží Langenlois, vězte, že se jedná o kraj s nejvyšší produkcí vína v Rakousku, a najdete ho pouhou hodinku jízdy autem od Vídně. Hotel Loisium stojí na místě stoletých vinných sklípků s výhledem na rozlehlé vinice. Není tedy divu, že se specializuje právě na víno a lázně (wine & spa resort). Relaxovat zde můžete v lázních s přírodní kosmetikou Aveda (nenechte si ujít speciální ošetření vínem nazvané vinotherapy) nebo v celoročně vyhřívaném bazénu či na golfovém hřišti. Pokud máte zájem, můžete se tu i naučit ochutnávat víno. Architektem celého wine & spa resortu je Steven Holl (podle časopisu Time nejlepší současný americký architekt), známý svou schopností využít přírodní světlo. Také v hotelu Loisium se mu povedlo vytvořit velmi vzdušné interiéry, do kterých dokonce na míru sám navrhnul také veškerý nábytek. Oáza klidu uprostřed přírody zní sice jako fráze, ale použít ji ve spojení s hotelem Loisium je zcela na místě.

Kontakt: Loisium Allee 2, Langenlois, Rakousko Tel.+43 (0) 273 477 100, www.loisiumhotel.at, od 180 eur za noc

LUTE SUITES OUDERKERK

Vyhlášený holandský šéfkuchař Peter Lute se spojil s návrhářskou hvězdou Marcelem Wandersem. Spolu vytvořili zcela neobvyklý komplex hotelových apartmá v městečku Ouderkerk na březích řeky Amstel. Proč právě zde? Jedním z důvodů bylo to, že v tomhle městečku pan Lute provozuje už nějaký ten rok velmi slavnou restauraci Lute Res­taurant, a tím druhým byla možnost nabídnout hotelovým hostům oddech od hektického velkoměsta (pokud by se vám po něm přesto stýskalo, pronajatou lodí můžete za půl hodiny doplout do Amsterdamu). Bývalé dělnické domečky z 18. století prošly úpravami a vzniklo sedm vysoce designových apartmánů s domáckou atmosférou. Každý z nich má samostatný vchod, obývací pokoj, ložnici, koupelnu i kuchyňku. Ta vám přijde vhod zejména tehdy, rozhodnete-li se zde strávit delší dobu (k tomu jsou Lute Suites určeny především, ale spát tu můžete klidně jen jednu noc). Vařit samozřejmě nemusíte, můžete si klidně objednat hotelovou snídani až do postele nebo zajít vyzkoušet již vzpomínanou proslulou restauraci.

Kontakt: Amsteldijk Zuid 54-58, Ouderkerk aan de Amstel, Nizozemsko. Tel. +31 204 722 462, www.lutesuites.com, od 275 eur za noc

THE OTHER SITE NEIDEN

Moderní design a luxus v kombinaci s extrémními klimatickými podmínkami a severskou mystikou dělá z pobytu v tomto norském hotelu zcela ojedinělý zážitek. Nachází se totiž přímo uprostřed tundry s výhledem na Barentsovo moře. A pokud se sem vydáte v zimě (otevírají letos v září), máte velkou šanci spatřit polární záři přímo z okna svého pokoje. Švédsko-francouzské designérské duo Birgitta Ralston a Alexander Bau navrhli celý hotelový komplex (tvoří jej několik samostatných domečků) podle půdorysu původních sámských vesnic, jejichž obyvatelé vyznávali šamanismus.

Kontakt: 9930 Neiden, Norsko. Tel. +4778 996 203, www.theotherside.no,

HOTEL DU PETIT MOULIN PAŘÍŽ

Máte-li rádi excentrickou a barevnou módu francouzského návrháře Christiana Lacroixe, je tohle místo právě pro vás. Tento tvůrce je totiž podepsaný pod interiérem malého hotýlku v pařížské čtvrti Marais. Lacroix sám o něm řekl, že je směsí módy a divadla, navzdory tomu však působí velmi intimně. Každý ze sedmnácti pokojů má jiný interiér.Pokud si budete moci vybrat, zvolte pokoj číslo 204, jehož zdi pomaloval vlastnoručně sám mistr svými velkoplošnými módními ilustracemi. Za návštěvu ale 'Malý mlýn' stojí i v případě, že v tomhle unikátním pokoji bude plno. Veškeré interiéry jsou neméně zajímavé, dominují v nich výrazné barvy jako červená, fuchsiová či fialová a vlivy od etnických až po popkulturu 60. let. Zní to sice trochu přeplácaně, ale výsledek je opravdu dechberoucí. Kouzelnou atmosféru hotelu podtrhne i skutečnost, že sídlí v budově bývalé pekárny (odtud jeho jméno), kterou měl prý v oblibě spisovatel Victor Hugo.

Kontakt: 29/31 Rue du Poitou, Paříž, Francie. Tel. +33 142 741 010, www.hoteldupetitmoulin.com, od 180 eur za noc

THE PURE FRANKFURT

Bílé zdi, bílý interiér provedený v bílé kůži, mramoru a lakovaném dřevu, bílé oblečení personálu. Prostě jednoduchost a čistota každým coulem, to je hotel The Pure přímo v srdci Frankfurtu nad Mohanem. Místní architektka a designérka Oana Rosen si dala záležet na tom, že po industriálním vzhledu bývalé textilní továrny z 19. století, v jejíž budově se hotel nachází, nenajdete ani stopu. Futuristický vzhled umocňují detaily, například průhledná vana v každém z padesáti pokojů, díky nimž se zde budete cítit, jako byste se právě ocitli v nějakém bizarním sci-fi filmu typu Mechanický pomeranč. Po setmění se hotel díky světelným efektům mění na pulzující epicentrum nočního života, zdejší bar se totiž stal oblíbeným nejen mezi hotelovými hosty. Samozřejmostí je Wi-Fi internetové připojení v celém objektu zdarma, dokonce si na pokoj můžete vypůjčit i laptop (bílý iMac, jak jinak). Pro sportuchtivé nechybí ani fitness centrum či sauna a pro alergiky tady mají dokonce speciální antialergické pokoje.

Kontakt: Niddastrasse 86, Frankfurt nad Mohanem, Německo, www.pure-hotel.com, od 90 eur za noc

HOTEL STRAF MILÁN

Milán je jedním z center světové módy a právě pro ty, kdo mají pro módu slabost, bude pobyt v tomto hotelu zážitkem. Kromě modelek, fotografů a módních žurnalistů, kteří zde mají svoji základnu během týdne módy, si jej oblíbily také filmové hvězdy jako John Malkovich nebo Liv Tyler. Jeho fascinující koncept má 'na svědomí' architekt, návrhář a umělec Vincenzo de Cotiis, jenž je v módní branži známý díky svým kolekcím haute couture. Právě jeho cit pro materiál je patrný zejména při výběru všech interiérových textilií. Některé pokoje dokonce mají tzv. well-being koutky s japonským masážním křeslem, aromaterapeutickými či chromoterapeutickými pomůckami, jakými jsou panely měnící barvu (chromoterapie je léčení barvou a světlem, nebojte, také jsme to nevěděli). Straf je oslavou minimalismu v tom nejlepším smyslu tohoto slova a také důkazem, že i jednoduché interiéry plné skla, mědi a betonu mohou vypadat útulně. Za zmínku stojí i výhled na největší gotickou katedrálu světa z balkonů některých pokojů.

Kontakt: Via San Raffaele 3, Miláno, Itálie. Tel. +3902 805 081, www.straf.it, od 200 eur za noc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.